DSC_0690
DSC_0691
DSC_1250
DSC_1300
DSC_1300 2

 Nr konta bankowego:

 55 12 4 0143 1111 1000 0104 81 529

Kancelaria:tel: 14 68 59 540, 600 052 785
Pon.-Sob. po Mszy św.

W piątki dla narzeczonych
Proboszcz: Ks. Jerzy Tokarz
Wikariusz: Ks. Wojciech Reciak

Parafia Gawłów- Intencje Mszalne

Intencje Mszy Świętych

Gawłów

Poniedziałek – 30. 11.

1700 + Fryderyka Gut – greg. 2

 

Wtorek – 1. 12.

1700 + Fryderyka Gut – greg. 3

Środa – 2. 12.

1700 1. + Fryderyka Gut – greg. 4

       2. ++ Maria i Franciszek Ważydrąg

Czwartek – 3. 12.

1700 + Fryderyka Gut – greg. 5

Piątek – 4. 12.

1700 1. + Fryderyka Gut – greg. 6

         2. + Kazimierz Żmuda

Sobota – 5. 12.

1500 Msza Święta Chrzcielna:Gabriel Sionko

1700 1. + Fryderyka Gut – greg. 7

         2. ++ Danuta, Waleria i Feliks Dziadowiec – r. śm. Danuty

 

II Niedziela ADWENTU – 6. 12. 2020r.

700 + Fryderyka Gut – greg. 8

 

1130 1. O Boże błog. i potrzebne łaski dla pewnej rodziny

         2. ++ Zofia i Ferdynand Wojciechowscy – 4 r. śm. Zofii

1700 ++ Helena i Piotr Pląder – 1 r. śm. Heleny

Intencje Mszy Świętych

Ostrów

Poniedziałek – 23. 11.

1600 + Jadwiga Dąbrowska – 7 dzień po śmierci

Wtorek – 24. 11.

1600 + Genowefa Matyaszek – od rodziny Włodarczyków i Mączków

Środa – 2. 12.

1600 1. + Marian Sądel – od Janiny i Jana Kaletka z Kasiny

         2. + Danuta wójcik – od kuzynki Pauliny Sroka z rodziną

 

Czwartek – 3. 12.

1600 + Leokadia Dziadowiec – od rodziny Klasów z Roztoki

 

Piątek – 4. 12.

1600 + Kazimierz Mucha – od bratanicy Katarzyny z rodziną

Sobota – 5. 12.

1600 + Maria Jagła – 30 dzień po śmierci – od Anny i Andrzeja Dąbrowskich

 

II Niedziela ADWENTU – 6. 12. 2020r.

845 1. ++ Helena i Franciszek Ignacyk – 11 r. śm. Heleny

         2. + Cecylia Dziadowiec – od Róży Różańcowej (Ks. Józef)

 

1015 + Jadwiga odziomek – od Firmy NECTOR

Najważniejsze ogłoszenia Parafii św. Andrzeja Boboli w Gawłowie

MSZA ŚWIĘTA NA ŻYWO (klik)

 

 ~~~~~~~~~~~~~~~

WYPOMINKI GAWŁÓW 

 

Część IV – IV Niedziela

Bożemu Miłosierdziu polecają się Dusze Śp.:

 

  • Księży Biskupów: Arcybiskupów Jerzego Ablewicza i Józefa Życińskiego, biskupów Piotra Bednarczyka i Józefa Gucwy;
  • Kapłanów pochodzących z naszej Parafii:
  • Kapłanów pracujących w naszej Parafii:
  • Oraz zmarli z naszych rodzin:

Ignacy i Anna, Wojciech Gut, Andrzej i Kazimierz Skoczek i ich rodzice; Ks. Józef Rataj, Zbigniew Rataj i ich rodzice, Bronisław, Janina i Kazimierz Gierek, Marian Porębski, Andrzej Kudła, Stanisław Zdunek; Kacper i Adolfina Szymańscy, Piotr i Katarzyna Kasprzyk i ich dzieci: Piotr, Kazimiera, Jan i Fryderyka, Maria Moneta; Anna Morys, Roman Nowak, Zbigniew Sionko; Anna i Wojciech Mucha, Stanisław i Kazimiera Biernat; Stefan, Zofia i Józef Skoczek, Stefan, Halina i Sylwester Sadowy; Rozalia i Mikołaj Łach; Jan i Janina Flaczyńscy; Stanisław Alaszkiewicz; Wincenty i Anna Struzik, Kazimierz i Maria Kotelon, Ewa Lekki, Stanisław i Zuzanna Marszałek, Tadeusz Wojewoda; Anna i Franciszek Marcowscy, Maria i Wojciech Tokarz; Janina i Ryszard, Roman Reciak i zmarli z rodziny; Józef i Katarzyna Sądel; Katarzyna i Józef Wszołek, Józefa i Ignacy Filipowscy, Irena Skowronek, Józef Mach; Antoni Tomasiak i jego rodzice: Katarzyna i Władysław, Władysława Kapusta; Barbara, Andrzej, Anna i Ludwik Marks, Adela i Leopold Szymczyk; Stanisław i Katarzyna Solak, Piotr i Genowefa Sądel i zmarli z tych rodzin; Edwarda, Feliks, Maria, Józef, Władysław i Andrzej Maćkowscy, Władysława Pacholska; Władysława i Władysław Trzaska, Stanisław Kaźmierczyk i zmarli z rodzin: Bielów, Maliszczaków i dusze w czyśćcu cierpiące; Władysław i Kunegunda, Feliks i Maria, Stanisław Przybyło, Henryk i Krystyna Kociołek, Zofia Wilczyńska; Józef i Stefania, Józef Szymczyk, Ks. Wojciech Słonina; Bogdan Nowak, Katarzyna i Joachim Ignacyk; Leopold i Karolina, Aleksander Ciuruś, Stanisław i Anna Cholewa; Stefania i Władysław, Jan Goc, Rozalia i Jan Plewniak; Jan, Waleria, Władysław i Karolina Rataj, Ignacy i Wiktoria Krzysztowscy, Adolf, Stanisław i Julia Gut, Alojzy i Jadwiga, Gerard Saft; Stefania i Leopold, Maria i Paweł Skoczek, Katarzyna i Piotr Ryncarz, Stanisława i Marian Szydłowscy, Maria Styrna, Józef Krokosz, Artur Loryś; Władysław i Eugenia Cisoń; Franciszek i Maria Rudnik, Józefa Piotrowska;

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

WYPOMINKI OSTRÓW

 

Część IV

Miłosierdziu Bożemu i naszym pobożnym modlitwom polecają się zmarli:

  • Kapłani:
  • Fundatorzy: Maria i Michał Roztworowscy;
  • Z naszych rodzin:

Julia i Jan Olipra, Katarzyna i Piotr Banach, Wacław Grzesik; Stanisław i Aniela, Leopold Płaza, Władysław, Tekla, Franciszek i Józef Kielan, Weronika, Genowefa i Leona Kałuża, Teresa Gajec; Aniela i Leopold Ważydrąg; Jan i Janina Serafin, Michał, Felicja i Wacław Wygaś, Tadeusz, Anna i Władysław Kareccy, Jan i Julia Kotowicz, Tekla i Wiktoria Najder; Stefania i Władysław, Władysław Kujacz; Alojzy i Paulina Kaim; Józef i Aniela, Edward Hyrc, Wawrzyniec i Waleria Lis; Jan i Weronika Piekarz, Kazimierz i Danuta Kadula, Stanisław Juras; Józef Goliński, Anna i Piotr, Jan Strzyż, Maria Maślak; Kazimierz Rajski i zmarli z rodziny Rajskich, Helena Wszołek, Tadeusz i Krystyna, Marian i Krystyna Płaza, Zbigniew Szymczyk; Janina i Tadeusz Kołodziej, Józef Zgodziński, Helena i Józef, Jan Łach, Józef Gołąb; Eleonora, Józef i Franciszek, Katarzyna i Józef Poradowscy, Maria i Piotr Moneta, Julia i Józef Chmura, Zofia, Wojciech i Adam Gucwa; Agnieszka i Jan, Jan Dziura, Paweł i Stanisława Lekki, Aniela Zając; Leopold i Maria Ogińscy, Sabina i Patryk Gawlik i zmarli z rodziny; Stanisław, Władysław i Władysława Waśniowscy, Genowefa i Piotr Machaj, Emil Kłusiak; Franciszek i Stefania Popadiak; Karolina i Piotr Klimek, Franciszek i Stefania, Zofia i Antoni, Emil Ignacyk, Julian Karpiel; Anna i Franciszek Marcowscy, Maria i Wojciech Tokarz; Janina i Ryszard, Roman Reciak i zmarli z rodziny; Maria Pająk; Joanna, Piotr, Weronika i Edward Gałka, Jan Jagła, Tadeusz Orzechowski, Hanna i Edmund Męcik, Maria Jagła; Jan i Aniela Pająk, córki: Anna i Helena, Józef Pająk i żony: Stefania i Maria; Anna i Franciszek, Danuta i Augustyn, Jadwiga Dąbrowscy, Maksymilian, Bronisława i Jan Bartyzel, Józef Majda, Stanisław Strach; Bronisława i Franciszek Mularz, Zofia i Franciszek Jewiarz; Siostra zakonna Józefa Żak, Maria, Stanisław i Władysław Serafin, Bronisława i Franciszek Gałka; Maria i Jan Fedrizzi, Bronisława, Władysław, Jan, Anna, Franciszek, Kazimierz i Władysław Imiołek, Joanna Golińska; Janina i Marian Bochenek;

 

 

 

 

 

 

PLAN ZAJĘĆ

OGŁOSZENIE dla klas: I, II i IV

W związku z nowym planem lekcji zawiadamiam, ze katechezy z kościoła w Gawłowie dla klas I, II i IV będą w innych porach niż podane w e-dzienniku. Porządek będzie następujący:

WTOREK:  klasa I - godzina 8.35-9.05

                     klasa II - godzina 9.10-9.40

                       klasa IV - godzina 8.00-8.30

CZWARTEK:  klasa I - godzina 8.35-9.05

                           klasa II - godzina 9.10-9.40

                          klasa IV - godzina 9.45-10.15

Przepraszam za zmiany, ale z racji innych zajęć są one konieczne J ks. Wojtek

P.S. Katechezy dostępne są poprzez przekaz na Youtube’e – wpisać „parafia Gawłów”. Gdyby trudnością było wysłuchanie „na żywo”, można odsłuchać w godzinach podanych w planie lekcji na e-dzienniku, gdyż transmisję można odtworzyć przez kilka godzin w danym dniu. Zadania proszę przesyłać na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub SMS na numer 509736127. I do szybkiego zobaczenia w szkole;)

 

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 

    

                       

                             1 niedziela adwentu               29 .12.2020.

  

  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Nowy Rok Kościelny, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”. Rozpoczynamy również Adwent – czas przygotowania się na święta Bożego Narodzenia . Zachęcamy do udziału w Roratach – dzieci, młodzież i dorosłych. Roraty w Gawłowie o 17.00, a w Ostrowie o 16.00. Pół godz. przed Mszą św. odśpiewajmy Godzinki ku czci Matki Bożej. Codziennie po Roratach dzieci będą otrzymywały obrazki do planszy. Szczegóły będą podane jutro na pierwszej Mszy św. roratniej. Prosimy by dzieci przynosiły na Msze św. lampiony, DSM prosimy o organizowanie procesji światła w czasie rorat, kto nie będzie uczestniczył w kościele z powodu obostrzeń i pandemii prosimy by łączył się duchowo przez Internet, transmisja z Gawłowa o godz. 17.00.
  2. W przyszłą niedzielę będziemy wspominać św. Mikołaja bpa, z tej racji po Sumie w Gawłowie o godz. 12.30 Spotkanie ze św. Mikołajem zapraszamy: Ministrantów, Lektorów, DSM zarówno z Gawłowa i Ostrowa oraz te dzieci, które nie spotkają św. Mikołaja gdzie indziej, rodziców prosimy o kontakt na plebani.
  3. 3.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca, spowiedź w czwartek i piątek pół godz. przed Mszą św. odwiedziny chorych w czwartek w Ostrowie od godz. 13.00 a w Gawłowie w piątek od godz. 14.30 Spotkanie przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania dla młodzieży z kl. VIII również odbędzie się w piątek w Gawłowie o godz. 17.00.
  4. W przyszłą niedzielę, będziemy się modlić za Kościół na wschodzie, odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy temu Kościołowi. Będzie to również pierwsza niedziela miesiąca grudnia; po Prymarii zmiana tajemnic różańcowych, a składka przeznaczona na inwestycje parafialne.
  5. Troskę o nasz kościół powierzamy rodzinom:
  • GAWŁÓW:
  • OSTRÓW: Grzesik Dorota, Karecka Dorota .
  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  2. Intencje mszalne.